V Krótkofalarskie Warsztaty
Tama APRS
2007

2 czerwca 2007
okolice Bornego Sulinowa
Lat: 53°32,56'N     Lon: 16°30,10'E
Liczba zgłoszonych osób: 142
W celach organizacyjnych należy do 27 maja br. przesłać zgłoszenie udziału w warsztatach.
Tylko osoby zgłoszone otrzymają specjalnie przygotowany identyfikator z imieniem i znakiem wywoławczym, materiały informacyjne, a także tylko te osoby mogą otrzymać nagrody w organizowanych zabawach i konkursach.

Nie trzymaj organizatorów w niepewności, wyślij zgłoszenie udziału!

Recepcja

9:00 - 10:30
13:00 - 14:00

prowadzona jest przez Romana SP3UCM i Tomka SP3VKT
sprawy związane ze zgłoszeniami i identyfikatorami:
sp3ucm@aprs.pl

Dyżur radiowy

145,400 MHz
438,900 MHz -7,6

Dyżurne radio na 145.400 będzie miało podłączone dodatkowo TNC, aby zbierać beacony wysyłane w trybie pracy Mic-E, stacja na koniec relacji fonicznej zwalniając PTT wysyła pozycję. Odebrane ramki będą przekazywane na 144.800. Obsługa aliasów: Wn,SPn

Gospodarz Tamy

z terenu na tamie korzystamy dzięki uprzejmości Zbyszka SP3BTT i Danki SP3OEY

Organizatorzy

Zbyszek SP3BTT
sp3btt@wp.pl  0602 801312

Andrzej SP3LYR
sp3lyr@aprs.pl

Program dnia:          czas

Dojazd

dojazd do TamyJadąc drogą nr 11 od strony Piły należy w Jastrowiu skręcić w lewo zgodnie z drogowskazem "Borne Sulinowo". Należy przejechać przez Sypniewo i Nadarzyce, a ok. 4,5 km przed Bornym Sulinowem skręcić w  drogę na Starowice.

Jadąc drogą nr 20 należy w Łubowie lub w Krągach skręcić na Borne Sulinowo, a z Bornego Sulinowa udać się drogą w kierunku Nadarzyc i ok. 4,5 km dalej skręcić w drogę na Starowice.

dojazd do TamyTeren spotkania znajduje się w pobliżu drogi łączącej Borne Sulinowo i Nadarzyce. Parking przy tej drodze, położony około 4 km na południe od Bornego Sulinowa, znajduje się wprawdzie na wysokości tamy (ok. 300 m) i biegnie do niej leśna ścieżka, ale nie ma niestety przejścia przez rzekę. Tam możemy tylko pozdrowić uczestników Tamy z drugiego brzegu. Aby dotrzeć do miejsca spotkania należy znaleźć się przy parkingu leśnym obok drogi odchodzącej w kierunku Starowic (parking ok. 200m od skrzyżowania, za mostkiem). Ten parking będzie służył jako punkt zborny dla samochodów oczekujących na pilotowanie właściwą leśną drogą. Do czasu rozpoczęcia spotkania (10:30), pilotowanie przez las będzie odbywało się na bieżąco, później należy zgłosić taką potrzebę przez radio. Ostatni odcinek przez las zaznaczony jest na szczegółowej mapce, czerwoną linią.

Track + Waypoint

W pliku można pobrać track pod GPSa prowadzący od skrzyżowania Starowice/Borne/Nadarzyce drogą leśną do miejsca spotkania. W pliku jest również waypoint pod GPSa z miejscem spotkania. Wstawienie niniejszego pliku pozwoli na nawigację przez las nawet z pomocą GPSa bez mapy.

Polska Grupa APRS 

Biuro Polskiej Grupy APRS

Robert SP6VWX, Vice Prezes d/s Członkowskich

Konsultacje formalno - prawne stacji bezobsługowych APRS

Dariusz SP2BZW, Koordynator Sieci APRS w Polsce

Praca APRS na Tamie

Mapy pod UI-View

1:50 000 - 2,24 MB       Dokładna mapka leśna - 90 kB       Gmina Borne Sulinowo - 2,09 MB       Mapka do zabawy terenowej - 350 kB

Zabawa terenowa

Prosimy osoby oraz grupy, które będą brały udział w zabawie, o przesłanie zgłoszenia do zabawy terenowej.

13:30 - 15:30

prowadzi Robert SQ5CJZ

  • 9:30 - 12:30 konsultacje w punkcie obsługi zabawy terenowej
  • 13:30 start
  • 15:30 koniec
  • 18:00 podsumowanie wyników

Konkurs wiedzy o APRS

17:15

prowadzi Andrzej SP3LYR

odpowiedź na każde pytanie w konkursie można znaleźć na www.aprs.pl

Kramiki

Rozstawienie własnego stoiska ze sprzedażą na terenie Tamy jest możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorami.

sp3btt@wp.pl sp3lyr@aprs.pl

Digi i bramka D-Star/APRS

Stacje WX

Podczas spotkania będą uruchomione stacje pogodowe do pracy APRS, ale również zachęcamy do przywiezienia kolejnych urządzeń i projektów. Przygotowane zostały: PeetBros Ultimeter 2100 i microWeather.

Inne okazy sprzętowe

Monitorowanie ruchu APRS

W bunkrze na Tamie jedno z pomieszczeń zostanie zaadoptowane na salę projekcyjną, gdzie na dużym ekranie będzie można obserwować bieżącą aktywność APRS. Dostępne będą programy: UI-View, APRSPoint.

APRS

APRS-Deluxe, APRS Navigator, HamHud II, X-Digi, microUSB TNT
TinyTrak: TT3.1, WXTrak
Open Tracker: OT, OT1x, OT1m
Kantronics: KPC3+, KAM XL
Kenwood: TM-D700, TH-D7

GPS

Garmin: GPS 18, GPSmap 278, GPSmap 60CS, eTrex, Foretrex 201, 101, GPS 10X

Trimble's Lassen SQ

Sprzęt będzie przywieziony przez różnych uczestników, choć nie wszystko będzie oficjalnie prezentowane, to jednak można zasięgnąć opinii od właścicieli o ich pracy. Jeśli przywieziesz jeszcze inne urządzenia do pracy APRS, to podeślij info do SP3LYR.

Koszty

Wydatki związane z organizacją, nagrodami i posiłkami wprawdzie pokrywa Andrzej SP3LYR, jak w poprzednich latach, ale jest mile widziane jakiekolwiek wsparcie. Nie ma obowiązkowej opłaty uczestników. Jednak każdy, kto przekaże przynajmniej 20 zł na fundusz warsztatów lub w znaczny sposób przyczyni się do ich organizacji, otrzyma gratis tzw. "smycz" do identyfikatora. "Smycze" są w kolorze zielonym z białym napisem, przygotowane wg poniższego wzoru:

Wyżywienie

W sobotę będzie zapewniony ciepły posiłek w południe - grochówka, oraz kiełbasa na wieczorne ognisko. Dostarczone będą również naczynia plastikowe. Zachęcamy natomiast do przywiezienia wypieków do popołudniowej kawy.

Ekwipunek

  • sprzęt do pracy APRS w postaci urządzeń radiowych, modemów, TNC, GPS, palmów, laptopów, trackerów

  • sprzęt rekreacyjno piknikowy w postaci rozkładanych krzesełek i stolików, parasoli i zadaszeń

Namioty

Osoby, które chcą rozbić własny namiot na terenie tamy, powinny zaznaczyć ten fakt w formularzu zgłoszeń, w razie potrzeby należy kontaktować się z Romkiem SP3UCM sp3ucm@wp.pl

Rezerwacja noclegów

Osoby, które chcą skorzystać z pobliskiej bazy noclegowej, proszone są o dokonanie rezerwacji we własnym zakresie, według własnych standardów i oczekiwań. Informacje o bazie noclegowej.
Z informacji uczestników, którzy już dokonywali rezerwacji na czas tegorocznej Tamy wynika, że są jeszcze wolne miejsca w ośrodku "Eden" tel. 094 3733206

Msza św.

W niedzielę o godz. 9:30, na terenie Tamy, zostanie odprawiona polowa msza św.

Wujek Alberta Einsteina zapytany, dlaczego chodzi do synagogi skoro jest agnostykiem, odpowiadał, że to nigdy nie wiadomo.